Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 stycznia 2022 napisz DONOS@
Jacek Babiel
------------------------

Sukces za sukcesem

pon, 16 lipca 2007 21:06

Kiedy Jarosław Kaczyński zastępował na stanowisku premiera Kazimierza Marcinkiewicza, większość Polaków zadawała pytanie: dlaczego? Rok po tamtej zmianie można powiedzieć szczerze. Chodziło o sukces, albo inaczej, pasmo sukcesów.

Do tego rządu już nie wrócę

pon, 09 lipca 2007 20:17

Tydzień po podpisaniu aneksu do umowy koalicyjnej, jej los właściwie został przesądzony. Czy odwołanie Andrzeja Leppera przez prezydenta Kaczyńskiego było spowodowane wyłącznie działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego?

Służby zdrowia już nie ma

śr, 20 czerwca 2007 20:23

Dlaczego? A chociażby dlatego, że nie można szamba nazywać perfumerią. Ta parafraza niezbyt udanego porównania księdza Rydzyka, dziś nabiera innego znaczenia, tyle że w odniesieniu do „problemu zdrowotnego” w Polsce.

Pomysł padł

pon, 21 maja 2007 05:41

Co to za państwo, gdzie dla satysfakcji polityków z jednej partii organizuje się plebiscyt, który z góry skazany był na niepowodzenie?

Nie ma o czym dyskutować

śr, 21 marca 2007 19:05

Czy rozmowy o ochronie życia poczętego prowadzone na najwyższych szczeblach politycznych zwiastują kolejne wybory, czy może znów jest to tylko zasłona dymna i próba sił, która i tak nie doprowadzi do zakończenia dyskusji o aborcji w Polsce?

Dokąd zmierzasz Polsko?!

wt, 16 stycznia 2007 00:00

Chcecie się lustrować, róbcie to do woli. Pamiętajcie jednak o Polsce, bo to Ją najbardziej boli – Wasza arogancja i brak kompetencji. Zróbcie to szybko – tylko bez bajery.

Ciemne chmury nad Kościołem

nie, 07 stycznia 2007 16:29

CNN , BBC, EuroNews, Al Jasera i inne stacje telewizyjne oraz prasa w całej Europie. Wszyscy mówią i piszą o Polsce, służbach specjalnych i współpracy abp. Wielgusa z SB. Świat zwariował, czy może zwariowaliśmy my wszyscy na punkcie odtajniania? - Już wówczas gdy Bronisław Wildstein ujawnił zawartość archiwum IPN w internecie, w Polsce rozpoczęła się po raz kolejny dyskusja o potrzebie lustracji. Dyskusja, albo zabawa teczkami trwa...

Balcerowicz musi odejść

pon, 04 grudnia 2006 22:55

No i stanie się tak jak chciał Lepper. Ale wcale nie dlatego, że to on tego chciał najbardziej a dlatego, że kadencja Leszka Balcerowicza właśnie się kończy. Któż nie słyszał tych krzyków Andrzeja Leppera? Tylko czy przypadkiem Lepper szybciej nie "odejdzie", niż Balcerowicz?

Dlaczego Hanna wygrała w Warszawie...

wt, 28 listopada 2006 22:06

Premier Jarosław Kaczyński oceniając wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich w Warszawie powiedział, że jedną z przyczyn zwycięstwa Hanny Gronkiewicz-Waltz było wcześniejsze zakończenie kampanii wyborczej w związku z katastrofą w kopalni Halemba...

Ile jeszcze będzie planów?

wt, 21 listopada 2006 21:19

„Solidarne Państwo” i „Tanie Państwo” Platformie Obywatelskiej chyba nie wystarcza. Jan Rokita proponuje „Państwo dla obywateli” i daje sygnał, że jest gotowy do rządzenia. Premier Marcinkiewicz ma bardzo trudną sytuację, zwłaszcza w Sejmie – Samoobrona i Liga Polskich Rodzin coraz głośniej mówią, że nie będą popierać takiego rządu, jaki teraz stworzył PiS. Co dalej?

News na wyłączność

pon, 06 lutego 2006 12:51

Cały tydzień w Polsce miał czarny kolor. Żałoba po zawaleniu się hali wystawowej Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK) w Chorzowie tak jak po śmierci papieża Polaka przybrała charakter narodowy.

Katastrofa

pon, 30 stycznia 2006 12:48

Początek zeszłego tygodnia nie przyniósł zmiany, a zapowiadano, że zmiany przyniesie. Mimo tego, że rozmowy były prowadzone, nie udało się dojść do porozumienia. I tak do ostatniej chwili, do głosowania nad budżetem nie podpisano paktu stabilizacyjnego.

Wyjście awaryjne

pon, 23 stycznia 2006 19:48

Oddala się termin wyborów. Takie są zapewnienia przynajmniej Platformy Obywatelskiej. Wszystko po spotkaniach liderów Platformy z prezydentem Kaczyńskim. Najpierw Jan Rokita i Donald Tusk poszli do pałacu prezydenckiego by „poskarżyć się” na działania PiSu i na próby rozwiązywania Sejmu.

50 na 50

pon, 16 stycznia 2006 23:36

Decydujące starcie w zasadzie się nie odbyło. Ono trwa od momentu, gdy w Sejmie powstał impas dotyczący głosowania nad budżetem. Okazało się, że wszystko co dzieje się na Wiejskiej jest podyktowane chęcią doprowadzenia do kolejnych wyborów parlamentarnych. Po Zycie Gilowskiej do rządu wejdzie prawdopodobnie Andrzej Lepper z Samoobrony.

Decydujące starcie

pon, 09 stycznia 2006 23:15

Koniec tygodnia zdecydowanie należał znowu do rządu. Znów pięć minut i co ciekawe - znowu zamieszanie. W świetle jupiterów odchodzi Teresa Lubińska, a na jej miejsce wchodzi do rządu Zyta Gilowska.

Samorządowe zmiany

pon, 02 stycznia 2006 22:27

W ostatnim tygodniu głośno zrobiło się znowu o propozycjach nowelizacji ustawy samorządowej. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy mocno naciskali na wprowadzenie zmian zaproponowali, by polegały one na tym, że jeśli do końca kadencji wójta, burmistrza lub prezydenta miasta pozostanie mniej niż 12 miesięcy, wówczas nie będą organizowane przedterminowe wybory i do końca kadencji będzie mógł rządzić komisarz.

Sprostać oczekiwaniom - wielki początek IV Rzeczpospolitej

pt, 23 grudnia 2005 00:00

To jedno z wielu zadań, jakie wyznaczył sobie nowy prezydent. Lech Kaczyński chce przede wszystkim spełnić oczekiwania, jakie wiążą z jego prezydenturą wyborcy – Polacy. Solidarność, sprawiedliwość i uczciwość to wg prezydenta sens tej nadziei.

Znowu będziemy wybierać?

pon, 19 grudnia 2005 00:00

Coraz głośniej politycy mówią o tym, że 14 maja mogłyby odbyć się wcześniejsze wybory. Mówią o tym przede wszystkim przy każdej okazji zagrożenia politycy PiS, którzy są obecnie w najlepszej sytuacji, mają największe poparcie społeczne.

Ulepszanie państwa wg PiS

pon, 05 grudnia 2005 00:00

Przedstawiony przez Premiera Kazimierza Marcinkiewicza trzystronicowy program "Tanie Państwo" zakładał ograniczenie wydatków na administrację państwową, rządową i samorządową. Czy ten program stanie się gwoździem do trumny rządów Prawa i Sprawiedliwości? Co ciekawego dowiedzieliśmy się z Raportu Otwarcia?

« · «« · 1 · 2 · »
 
- -
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę