środa, 08 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Poprzednia wiadomość  |  Następna wiadomość 
Oświadczenie MPEC Łomża , kto mi to wytłumaczy !!!!!!

Kto z MPEC Łomża wytłumacz porównanie cen jn.

Pierwsze porównanie cen przez MPEC Łomża.

cena ciepła MPEC Łomża (od 09.2022r.)

69,28 zł/GJ

cena ciepła Kolno (od 12.2022r.)

118,75 zł/GJ

Mieszkańcy Kolna płacą mniej za ciepło niż Mieszkańcy Łomży.

Drugie porównanie cen przez MPEC Łomża.

cena ciepła MPEC Łomża (obecnie)

59,62 zł/GJ (z upustem 8%)

cena ciepła Zambrów (obecnie)

104,43 zł/GJ

Ceny ciepła w Zambrowie są nadal wyższe niż w Łomży.

To jak to jest Kolno płaci 118,75 zł/GJ i jest tańsze od Łomży a Zambrów 104,43 zł/GJ i jest droższe od Łomży.

To na jaki dzwon porównywana jest cena 1 GJ z innymi ciepłowniami w Polsce jak pozostałe koszty tworzą wyższą cenę.

Czy nie jest to wprowadzanie w błąd Mieszkańców Łomży.

To od przedsiębiorstw zależy, czy i kiedy złożą regulatorowi wnioski o zmianę taryf. Od przedsiębiorców zależy także przedstawiony w tych wnioskach poziom kosztów przyjmowanych do kalkulacji taryf.

Czy nie jest to mydlenie ludziom oczu. MPEC złożył wniosek o podwyżkę ale daje rabat. To jeszcze raz pytam, po jaki walec ta podwyżka. Opierając się na historycznych danych, jaka była cena jednoskładnikowa średnioroczna 1 GJ w roku 2020 a obecnie planowana.

URE decyzją z 31 lipca 2023 roku zatwierdził nowe ceny za ciepło, które zaczną płacić mieszkańcy Łomży.
Wynika to z faktu, że nowa cena za 1 GJ ciepła dla większości odbiorców spadła o 7% do 64,39 zł. Jednak opłaty stałe, czyli za zamówioną moc, za usługi przesyłowe poszły w górę, niektóre o nawet 48,65%.

Kiedy w Polsce doczekamy się, iż składany wniosek do URE, przez ciepłownie o podwyżkę cen, będzie stanowić informacje publiczną, ogólną dostępna na str bip.gov.pl. Wówczas każdy odbiorca może dowiedzieć się, czy majątek komunalny należący do Mieszkańców jest właściwie zarządzany i czy podwyżka jest uzasadniona. Nikt z odbiorców tego nie wie, dlaczego moc zamówiona oraz koszty przesyłowe rosną skoro cena 1 GJ maleje.

W orzecznictwie przyjmuje się, że informację publiczną stanowi każda wiadomość wytworzona przez szeroko rozumiane władze publiczne oraz osoby pełniące funkcje, a także inne podmioty, które tę władzę realizują lub gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa w zakresie tych kompetencji.



 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor  Data
 Oświadczenie MPEC Łomża , kto mi to wytłumaczy !!!!!!   
jarekducha 27-03-24 23:05 
 Re: Oświadczenie MPEC Łomża , kto mi to wytłumaczy !!!!!!   
ziomex 28-03-24 06:28 
 Re: Oświadczenie MPEC Łomża , kto mi to wytłumaczy !!!!!!   
jarekducha 28-03-24 20:51 
 Re: Oświadczenie MPEC Łomża , kto mi to wytłumaczy !!!!!!   
jarekducha 28-03-24 23:30 
 Re: Oświadczenie MPEC Łomża , kto mi to wytłumaczy !!!!!!   
jarekducha 29-03-24 13:26 
 Re: Oświadczenie MPEC Łomża , kto mi to wytłumaczy !!!!!!   
jarekducha 29-03-24 13:40 
 Re: Oświadczenie MPEC Łomża , kto mi to wytłumaczy !!!!!!   
paplik 29-03-24 17:36 
 Re: Oświadczenie MPEC Łomża , kto mi to wytłumaczy !!!!!!   
jarekducha 31-03-24 00:23 
 Re: Oświadczenie MPEC Łomża , kto mi to wytłumaczy !!!!!!   
jarekducha 04-04-24 14:29 
 Re: Oświadczenie MPEC Łomża , kto mi to wytłumaczy !!!!!!   
paplik 04-04-24 14:40 
 Re: Oświadczenie MPEC Łomża , kto mi to wytłumaczy !!!!!!   
jarekducha 04-04-24 23:54 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org