piątek, 09 grudnia 2016 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Dwa lata po wyborach w gminie Łomża

pt, 11 listopada 2016 12:30

W listopadzie 2014 roku spotkał się w debacie z wójtem Jackiem Albinem Nowakowskim. Kilkanaście dni później został wójtem gminy Łomża.


O Via Baltica przez Łomżę

pt, 04 listopada 2016 11:46

Dwa razy chciał zostać prezydentem Łomży. Czy teraz, kiedy kończy się batalia o Via Balticę – łomżyniacy zechcą, by został kolejnym prezydentem miasta? Dziś rozmowa z posłem Lechem Antonim Kołakowskim.


Dwa lata po wyborach samorządowych

pt, 28 października 2016 13:05

Zbliżamy się do półmetka kadencji samorządowej 2014-2018. Dziś rozmowa z byłym prezydentem Łomży Mieczysławem Czerniawskim.


„Łomżyński Temat” już wkrótce

łomżyński temat
cz, 27 października 2016 08:09

Po latach wracam do pomysłu rozmów o Łomży i ziemi łomżyńskiej. W zasadzie ten pomysł miałem kilkanaście lat temu, ale w 2006. roku kiedy zacząłem nagrywać „Na Starym Rynku”, sprawę łomżyńskiego tematu odłożyłem na półkę. Jak się okazało, na ponad dziesięć lat.


To był zamach

Fot. Jacek Babiel / Warszawa, Krakowskie Przedmieście. Rocznica katastrofy rządowego samolotu Tu-154 z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie.
pon, 26 września 2016 22:31

Ci którzy są przekonani o tym, że to był zamach z pewnością się nie zawiodą. Ci, którzy nie wierzyli i tak się nie przekonają. Zatem o co chodzi? Po co prezydent Łomży zorganizował dwie projekcje filmu „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauzego z darmowymi wejściówkami?


Turystyczne miliony

pon, 02 sierpnia 2010 10:03

Łomża ma się czym pochwalić. Wydanie prawie 24 milionów złotych na turystykę i brak turystów w mieście to rzeczywiście powód do dumy. Być na pierwszym miejscu w rankingu wydawania pieniędzy, które nie przekładają się na ilość turystów zostawiających u nas pieniądze, to robienie wody z mózgu.


Basen Brzezińskiego, czy Piorunka?

fot. Adam Babiel (fotografia latawcowa)
pt, 30 lipca 2010 12:02

Jak zapowiada propaganda miejska na stronie miasta, nowa pływalnia miejska zostanie oddana do użytku w listopadzie 2010 roku. I to z pewnością jest przypadek, że otwarcie odbędzie się „w przeddzień” wyborów samorządowych. A w związku z tym, kto na tym zyska najbardziej?


Miliony w ŁSM bez kampanii

śr, 02 czerwca 2010 07:06

Zarządzają ogromnym wielomilionowym budżetem. Zarabiają po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Prawie jak prezydenci Łomży, albo z premiami – o wiele więcej niż prezydenci. Teoretycznie nie rozlicza ich nikt, poza Walnym zgromadzeniem i Radą nadzorczą. Ale w odróżnieniu od prezydentów, których wybierają tysiące mieszkańców, ich wybiera 15 osób! Bez kampanii i bez walki.


Znów posprzątają brzegi Narwi

pt, 14 maja 2010 22:00

To już drugi raz społecznicy spotkają się by wspólnie posprzątać śmieci nad Narwią. Organizatorami akcji są miłośnicy rzeki z portalu Nasze Łowiska oraz Lokalna Organizacja Turystyczna. "I love Narew - Razem możemy więcej" to hasło tegorocznej akcji. Sprzątanie rozpoczyna się rano na plaży miejskiej, a koniec akcji planowany jest na godziny popołudniowe. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w akcji mogą to robić przez cały dzień.


Wędrówki Doliną Narwi

śr, 21 kwietnia 2010 22:18

To tytuł nowego cyklu telewizyjnego o ziemi łomżyńskiej, który już od czwartku będzie można zobaczyć w Telewizji Polskiej. Program w nietypowy sposób ma pokazywać walory turystyczne Łomży i okolic.


Prezydent Kaczyński do łomżyniaków...

pt, 16 kwietnia 2010 07:10

W zasadzie znali go wszyscy. Ja znałem go zupełnie z innej strony niż większość. Mogę to mówić, ponieważ jedyne moje spotkanie w moim autorskim programie „Na Starym Rynku” – z nim – sam na sam, przed kamerami dziś jest już tylko historią. Więcej wywiadów z prezydentem Lechem Kaczyńskim nie będzie. Dziś proponuję przypomnienie tego, co mówił do nas – łomżyniaków, mieszkańców ziemi łomżyńskiej 13 października 2007 roku.


772 łomżyniaków to nie Łomża

pt, 26 marca 2010 22:38

Ktoś podpowiedział, że niezadowolenie mieszkańców rośnie, więc poseł PiS Lech Kołakowski, żeby zabłysnąć, ogłosił, iż łomżyniacy nie chcą Czeczenów i trzeba zlikwidować ich ośrodek.


Prezydenturę miał w kieszeni

pt, 06 listopada 2009 11:56

Czy zatrzymanie Jerzego Brzezińskiego i Marcina Sroczyńskiego na rok przed wyborami samorządowymi dyskwalifikuje ich w walce o wybór na urząd prezydenta miasta?


Białystok – zwykłe miasto wojewódzkie

cz, 22 października 2009 22:49

Gdyby Białystok został metropolią, praktycznie wszystkie kompleksy podlasian z Białegostoku zniknęłyby w mgnieniu oka. No i właśnie – stolica podlasian ma coraz większe szanse na zostanie Metropolitan Podlasian Białostoczan Center.


Obcasem po bruku

pt, 09 października 2009 00:11

Kiedy ulica Farna uzyskała nowy wizerunek i położono na niej kostkę brukową, kobiety chodzące w butach na obcasach alarmowały, że realizacja tej spacerowej uliczki jest fatalna. Sam nie rozumiałem problemu, bo zawsze chodziłem tamtędy w płaskim obuwiu, bez obcasów. Zresztą, do dziś tak chodzę, ale stwierdziłem, że panie jednak mają rację.


"Poszedł won z mojej Ameryki!"

cz, 24 września 2009 23:23

Nie wiem kto podpowiedział posłowi Lechowi Kołakowskiemu z PiS by wystąpić przeciwko Czeczenom, którzy w naszym mieście szukają schronienia, ale jestem przekonany, że chciał przez to go ośmieszyć jako posła i jako Polaka. Niestety jego ostatni apel jest potwierdzeniem, że jesteśmy w stanie nienawidzieć wszystkich.


Łomżyński super-hipermarket

pt, 31 lipca 2009 09:55

Miasto nas oszukało! Tak krzyczeli przedsiębiorcy z warszawskich Kupieckich Domów Towarowych, kiedy komornik wkraczał na teren hal, by je zamknąć. Był gaz łzawiący, przepychanki i krzyki. Czy w Łomży dojdzie do takich samych scen jak tam w Warszawie? Co dalej z łomżyńską wizytówką w centrum miasta?


Alkoholowe rozterki

wt, 14 lipca 2009 07:24

Naród, który rozpija swoje dzieci jest narodem bez przyszłości. Trudno się nie zgodzić ze słowami ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który tak skomentował moją prośbę o wyrażenie opinii nt. zmian umożliwiających zmniejszenie odległości dla lokali gastronomicznych podających alkohol, ulokowanych w pobliżu szkół i kościołów.


Coś było najważniejsze

pt, 10 lipca 2009 07:20

Podczas czerwcowej Rady Miasta Łomża, radni podkreślali, że głosując możliwość budowy hipermarketów wreszcie podejmują ważną decyzję. Taką, która dla mieszkańców miasta ma bardzo duże znaczenie. Czy rzeczywiście to o czym zdecydowali było najważniejsze?


« · 1 · 2 · 3 · 4 · »» · »
 
- -
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0