Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 napisz DONOS@

ZOMO

Zwykły Obywatel Mający Oczy – to nowe rozwinięcie skrótu nazwy znanych niegdyś oddziałów, które powołane zostały do niesienia pomocy ludności podczas klęsk żywiołowych i ochrony imprez masowych.

fot. Jacek Babiel
fot. Jacek Babiel
Kto chętny do pałowania? Tak jest, do pałowania! Zgłaszać się powinni tylko ochotnicy. Tyle, że tym razem ochotnicy nie będą pałować, tylko będą pałowani. Oczywiście, tylko ochotnicy. To o to chodzi. A ochotę na pałowanie zgłasza się przez bierność - inaczej zaniechanie działania. To nowa moda w Polsce.

Szkoda, że ich już nie ma? No nie wiem. Przypominał o nich niedawno Jarosław Kaczyński i wtedy myślałem, że miał na myśli to, że wszyscy którzy nie są z nim, albo po jego stronie to są z ZOMO. To raczej nie było rozsądne. Ale ta myśl rzucona w wirze kampanii wyborczej brzmiała wtedy tak wyraźnie, że zapamiętałem to do dziś.

A dziś ja rozwijam tą myśl pana premiera. Jestem przekonany, że ci którzy się tak przejmują Polską wcale nie zasługują na to by im wmawiać, że są z ZOMO, albo nie są. Ja, myśląc o Polsce – wcale nie plując na to co robi rząd – czuję się rzeczywiście jak człowiek ZOMO. Zwykły Obywatel dlatego, że ma oczy nie może być poniewierany przez kogoś kto już dawno zapomniał o tym co się dzieje ze zwykłymi ludźmi. Czuję się poniewierany, oszukiwany na każdym kroku i pałowany. Zwłaszcza teraz kiedy widzę gangsterów, którzy maja mnie przekonać do lepszej Polski.

Inni też zapomnieli. Zapomnieli posłowie, prezydenci, radni i działacze. Lekarze też chyba zapomnieli. Zapomnieli wszyscy, którzy na codzień opowiadają, że to dla naszego dobra rządzą, że dla naszego dobra działają i dla nas strajkują. Bo nam ma być lepiej gdy oni będą rządzić, gdy oni będą brać kasę...

Wkrótce wybory. Zobaczcie co się dzieje w Łomży i w innych miastach, na ulicach i w domach. Chcemy normalności. Zobaczcie jaka jest nasza Polska! Ja mam oczy i to widzę, a jeśli tak jak ja - zwykły obywatel to widzę, to może i wy też to zobaczycie i wreszcie zmienicie. Los w Waszych rękach – Zwykli Obywatele Mający Oczy!

Jacek Babiel


 
- -
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę