Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Zdjęcia ślubne w plenerze - Łomża i okolice

Zdjęcia przed ślubem, w trakcie, czy po?

Fotograf, który będzie robił zdjęcia na waszym ślubie powinien ustalić z wami, czy zdjęcia plenerowe lub studyjne wykonywane będą przed ceremonią ślubną, zaraz po ślubie w kościele, czy może w dniu następnym, lub w innym terminie. O tym kiedy zdjęcia będą wykonywane nie powinien decydować fotograf. Warto słuchać wskazówek fotografa, który będzie wam proponował termin i miejsce realizacji sesji zdjęciowej, ale ostateczną decyzję powinniście podjąć wy.

W grę mogą wchodzić przesądy, tradycje i ustalenia harmonogramu dnia w którym będziecie brać ślub. W okolicach Łomży sakramenty ślubu udzielane są zazwyczaj w godzinach popołudniowych. Przed południem zatem jest dużo czasu by wykonać kilkadziesiąt zdjęć plenerowych lub studyjnych. Pamiętać jednak trzeba o tym, że przygotowania do ślubu trwają dość długo i tego dnia wszystko się może zdarzyć. Panna młoda jest umówiona na manicure, do fryzjerki a potem do makijażystki. Dopiero na samym końcu zakłada suknię ślubną. Pan młody zazwyczaj ma więcej czasu.

Jeśli zdecydujecie się na zdjęcia jeszcze przed ślubem, wówczas powinniście zarezerwować sobie odpowiednio dużo czasu by po sesji wrócić do waszych domów, by odpocząć i ew. Poprawić makijaż. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że po uroczystości ślubnej udajecie się bezpośrednio na salę weselną i nie martwicie się tym, że czas ucieka. Zabawa trwa, a wy nie musicie opuszczać gości by zrobić pamiątkowe zdjęcia, a suknia ślubna i garnitur są w znakomitym stanie.

W czasie uroczystości
Zdjęcia wykonywane w dniu ślubu ale po uroczystości w kościele wiążą się z pewnym ryzykiem. Nigdy nie wiadomo jak długo trwać będzie uroczystość, jak długo młodzi będą na sali weselnej (zazwyczaj młodzi na zdjęcia przyjeżdżają z sali weselnej po rozpoczęciu wesela). Ograniczeniem jest także czas, czyli pora dnia. Jeśli ślub w kościele odbywa się około godziny piętnastej, czy szesnastej, wówczas można zdjęcia plenerowe robić około osiemnastej lub dziewiętnastej. Natomiast jeśli z kościoła młodzi wyjdą o osiemnastej lub dziewiętnastej, wówczas może być zbyt późno by zrobić ładne zdjęcia w plenerze.

Zdjęcia studyjne
Tu już raczej dyskusji nie ma. Zdjęcia w studiu wykonuje się zazwyczaj tego samego dnia, czyli w dniu ślubu. Młodzi małżonkowie często dostosowują się do harmonogramu jaki narzucają im zakłady fotograficzne - w zależności od ilości ślubów, które „obsługiwane” są tego dnia przez zakład fotograficzny.

Jutro lub za tydzień
Jeśli zdjęcia plenerowe miały być wykonywane tego samego dnia, a zdarzyło się, że akurat pada deszcz to nie ma innego wyjścia. Jeśli fotograf sam proponuje przełożenie terminu wykonania sesji to nie ma problemu. Są jednak przypadki, że fotografowie w takich przypadkach chcą uzyskać większe honorarium od nowożeńców. Dlatego warto takie sprawy ustalać z fotografem jeszcze przed ślubem.

 

Jacek Babiel

--------------------------------------
- fotografia ślubna - 664 750 246


 
- -
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę