Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 stycznia 2022 napisz DONOS@

W Łomży jak w ciemnogrodzie

Jak się okazuje, pięć dni to za mało by zlokalizować i wyeliminować awarię oświetlenia ulicznego w mieście, które aspirowało do bycia stolicą województwa. Od kilku dni plac papieski (z aleją) przy kościele Miłosierdzia Bożego, Wyszyńskiego i część Mickiewicza jest bez oświetlenia nocnego.

"Trzeba było zgłosić wcześniej" - taką odpowiedź usłyszałem, kiedy zadzwoniłem po trzech dniach zaciemnienia do urzędu miasta. Od tamtej rozmowy, z pracownikiem, minęły kolejne trzy dni, a światła nadal nie ma.

Więcej, ostatnim razem ( w czwartek 23 lipca) pracownik przekonywał, że awaria została usunięta i światło powinno być.

Ale zanim do tego doszło był telefon do Energetyki - wieczorem, nie sposób się tam dodzwonić. Telefon jednak był zbędny, bo to nie Energetyka odpowiada za oświetlenie uliczne. Policja, jak się okazuje też w nocy nie ma za bardzo kontaktu z tymi, którzy za oświetlenie ulic odpowiadają. Administracja osiedla także.

Jednakże jest jakaś firma, z którą urząd miasta ma podpisaną umowę (tak przynajmniej powiedział pracownik urzędu). I nie ma kontaktu z nimi w nocy, tak by w razie potrzeby zgłosić awarię.

Cóż, zgłaszać można w dzień, ale z odzewem gorzej. W sumie, kawałek miasta przez kilka ostatnich dni wyglądał jak wieś (absolutnie nie chcę obrazić mieszkańców wsi - często niektóre wsie są lepiej oświetlone, niż łomżyńskie ulice). Ale skoro to nikomu nie przeszkadza, to czemu zakazywać hodowli zwierząt w mieście, skoro i tak w Łomży jest jak na wsi?

Jacek Babiel

ps. Swoją drogą ciekawe co zarejestrowały kamery - monitoring podczepiony na lampach?


 
- -
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę