Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

772 łomżyniaków to nie Łomża

Ktoś podpowiedział, że niezadowolenie mieszkańców rośnie, więc poseł PiS Lech Kołakowski, żeby zabłysnąć, ogłosił, iż łomżyniacy nie chcą Czeczenów i trzeba zlikwidować ich ośrodek.

Pan poseł pewnie nie widział uchodźców za wielu. W ośrodku, który chce zamknąć, nie był, dopóki dziennikarze nie zachęcili go do tego. A kiedy się tam pojawił, rozdawał dzieciom po sto złotych. Po co? Kiedy ośrodek dla uchodźców w Łomży zostanie zamknięty, będzie głosił, że to jego sukces.

Nie zapominajmy jednak, że Lech Kołakowski przyczynił się przede wszystkim do negatywnego prezentowania Łomży w całej Polsce. Temat nienawiści do uchodźców w naszym mieście był i jest wałkowany przez różne gazety, radia i telewizje. Po co wydawać dziesiątki tysięcy na promocję, powoływać izby zabiegające o inwestycje czy Lokalne Organizacje Turystyczne. Jeden poseł potrafi szybko zniweczyć wszelkie pozytywne działania.

Ośrodka nie będzie, a Czeczeni i Gruzini zostaną, bo z chwilą likwidacji ośrodka kilkaset osób przecież nie wyjedzie. Oni tu mieszkają, niektórzy mają pracę, a większość cieszy się z nieba bez myśliwców, które zrzucają bomby. Jak dalej poseł będzie zwalczał uchodźców spoza ośrodka? Wywiezie ich gdzieś ciężarówkami?

Założenie wyborcze posła, który z pewnością wystartuje w kolejnych wyborach samorządowych i będzie próbował znowu zdobyć urząd prezydenta Łomży, będzie się realizować przez całą kampanię wyborczą. Z uszczerbkiem dla mieszkańców. Bo Łomża to ponad sześćdziesiąt trzy tysiące mieszkańców, a 772 (tyle podpisów zebrał komitet przeciwny ośrodkowi) to tylko mały procent. Ale ten mały procent na czele z inicjatorem akcji spowodował, że o Łomży jest głośno z negatywnej strony.

Na pewno pomogła bierność większości mieszkańców. A to na początku prezydent miasta nie widział problemu, a to nasz Kościół nie zabrał w ogóle głosu w tej sprawie (tak jak mówi o aborcji, in-vitro i miłości do bliźniego), a to radni tylko zapobiegawczo przyjęli jakąś uchwałę, ale działań żadnych nie podejmowali.

Można kogoś nie lubić, ale nie można z Łomży robić końca świata, dla swojego widzimisię i gierki politycznej.

Mieszkańcom Łomży dostaje się rykoszetem. Za co? Że mała grupka robi z miasta chlewik na całą Polskę. Ja się nie zgadzam. Nie zgadzam się, by pisać z błędami ortograficznymi listy, ale przede wszystkim podpisywać je tytułem "List otwarty mieszkańców Łomży". Bo choć Ci, którzy pisali, to pewnie łomżyniacy, to przecież nie wszyscy się pod nim podpisali i warto tej reszty nie obrażać i nie odbierać im godności. Ja nie podpisałem tego listu, choć nadal jestem mieszkańcem Łomży.

Jacek Babiel

 

tekst ukazał się w Gazecie Wyborczej (Białystok) 27 marca 2010r.


 
- -
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę