Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Wędrówki Doliną Narwi

To tytuł nowego cyklu telewizyjnego o ziemi łomżyńskiej, który już od czwartku będzie można zobaczyć w Telewizji Polskiej. Program w nietypowy sposób ma pokazywać walory turystyczne Łomży i okolic.

 

Jego autorami są Ewa Sznejder, dziennikarka białostockiego oddziału Telewizji Polskiej oraz Jerzy Lipiński, łomżyniak, wieloletni leśnik w Puszczy Augustowskiej, dziś prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Łomży.

W każdym odcinku „Wędrówek Doliną Narwi” autorzy filmu proponują jednodniową trasę po powiecie łomżyńskim i gminach ościennych. Każda wycieczka krajoznawcza będzie się rozpoczynała na Starym Rynku w Łomży. Na planszy będzie pokazywana trasa z zaznaczonymi odległościami, tak aby widz mógł zorientować się w terenie i ocenić możliwości jej pokonania. Autorzy będą zachęcać widzów do aktywnego zwiedzania i z prezentacją walorów turystycznych i krajoznawczych będą proponować środki transportu i szlaki, którymi można zwiedzać ziemię łomżyńską. Podczas każdego odcinka proponowane będą dwie atrakcyjne trasy - przystanki, na których można np. nauczyć się jeździć na nartach czy poobserwować ptaki. W każdym odcinku znajdzie się też felieton poświęcony ciekawostce danej okolicy - potrawie, zwyczajom i interesujących imprezach. Cykl programów poprowadzi Jerzy Lipiński. Gośćmi będą znawcy regionu – przyrodnicy, twórcy ludowi, przewodnicy turystyczni i inne ciekawe osoby.

- Sam program „Wędrówki Doliną Narwi” powstał z potrzeby pokazania ziemi łomżyńskiej szerokiej publiczności – mówi Jerzy Lipiński. Chcemy pokazać to co najlepsze na tej ziemi, zarówno w województwie podlaskim jak i w całej Polsce. Mamy nadzieję, że uda się nam w przyszłości pokazać ten program w innych ośrodkach telewizyjnych. Ale najważniejsze jest to, że mamy nadzieję, iż program zachęci turystów do zwiedzania ziemi łomżyńskiej i korzystania z bardzo bogatej oferty turystycznej naszej ziemi – dodaje Lipiński.

W pierwszym odcinku pt. „Na Kurpie” będzie można zobaczyć tradycyjną mszę, która odbywa się w Niedzielę Palmową w Zbójnej, gdzie tradycyjnie wszyscy prezentują własnoręcznie wykonane palmy (opowie o tym miejscowy proboszcz), po mszy jarmark z rękodziełem ludowym i rozmowa z twórcą. W tym odcinku będzie zobaczyć m.in. jak robi się palmy wielkanocne.

Program będzie emitowany na antenie TVP Białystok w każdy czwartek ok. godz. 18.00, powtórka w sobotę ok. godz. 22.05.

Zobacz film

 

Jacek Babiel

 


 
- -
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę