środka, 24 stycznia 2018 napisz DONOS@

Znów posprzątają brzegi Narwi

To już drugi raz społecznicy spotkają się by wspólnie posprzątać śmieci nad Narwią. Organizatorami akcji są miłośnicy rzeki z portalu Nasze Łowiska oraz Lokalna Organizacja Turystyczna. "I love Narew - Razem możemy więcej" to hasło tegorocznej akcji. Sprzątanie rozpoczyna się rano na plaży miejskiej, a koniec akcji planowany jest na godziny popołudniowe. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w akcji mogą to robić przez cały dzień.

- Te działanie w swoim założeniu ma nie tylko doprowadzić do tego, że brzegi rzeki będą czyste, ale co najważniejsze ma zwrócić uwagę na ogromny problem, jakim są śmieci pozostawiane przez nas samych - twierdzi Rafał Krasucki z portalu Nasze Łowiska.

Organizatorzy akcji zapewniają, że wszyscy uczestnicy zostaną zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki foliowe na śmieci. Każda osoba otrzyma pamiątkowy upominek potwierdzający uczestnictwo w akcji, a po zakończonej akcji planowany jest mały poczęstunek dla wszystkich uczestników.

- W zeszłym roku w akcji wzięło udział około 30 wędkarzy i inni entuzjaści przyrody z Łomży i Ostrołęki. W tym roku dołącza Lokalna Organizacja Turystyczna, jako przedstawiciel branży turystycznej, której najbardziej zależy na tym, by otaczająca nas tu i teraz przyroda była przyjazna dla wszystkich, nie tylko przejeżdżających turystów - powiedział Jerzy Lipiński, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska.

Sprzątanie zaczyna się 15 maja o 8.30 na plaży miejskiej i potrwa pewnie do 15. Wszyscy, którzy chcą brać czynny udział w akcji mogą to zrobić bez względu na godzinę.

 

Jacek Babiel


 
- -
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0