Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Nie chcą obwodnicy pod swoimi domami

cz, 09 sierpnia 2007 15:48

Co my będziemy mieli z obwodnicy? Takie pytanie zadali mieszkańcy Kupisk podczas spotkania odbywającego się w ramach konsultacji społecznych w sprawie budowy obwodnicy Łomży.

Łomżyńska metropolia Wielka

śr, 08 sierpnia 2007 13:53

Łomża powinna mieć lotnisko, super boisko i autostradę, obwodnicę oczywiście, super kino, basen i centra handlowe. A przede wszystkim powinna być stolicą województwa, a wkrótce może nawet stolicą Polski. To są życzenia. A jakie są realia?

Wykorzystać szansę

Foto: Wykorzystać szansę
pt, 03 sierpnia 2007 11:28

Łomża znów dostała prezent. Paradoksalnie przyczyniają się do tego dziennikarze, najpierw z Dziennika, potem TVN24, a niebawem będą pewnie następni. Czy uda się nam łomżyniakom wykorzystać nagłośnienie kwestii przebiegu trasy ViaBaltica w ogólnopolskich mediach?

Złote góry obiecane

pt, 18 maja 2007 13:23

Wyborcza gorączka zbliża się do końca i niebawem wszystko będzie jasne. Dowiemy się, kto będzie rządził i z kim, a kto czekać będzie do kolejnych wyborów. Obwodnice, drogi i lotnisko, to hasła kampanii wyborczej.

W sprawie Rospudy czy Via Baltica?

śr, 16 maja 2007 07:09

Referendum w sprawie budowy obwodnic, czy może w sprawie budowy konkretnej obwodnicy, a może w sprawie trasy Via Baltica? Oto jest pytanie. Część polityków próbuje nam wcisnąć teorię, że referendum dotyczy tylko sprawy obwodnicy przez Rospudę. Czy tak jest rzeczywiście?

Wyborcze uściski dłoni i obietnice

Foto: Wyborcze uściski dłoni i obietnice
wt, 15 maja 2007 06:44

Czym się różnią obietnice wyborcze od rzeczywistości? Chyba najbardziej tym, że przed każdymi wyborami mogą je składać wszyscy. Zarówno ministrowie, jak i niedoszli prezydenci. Roman Giertych powiedział, że jest nawet za budową obwodnicy dla Łomży. Tylko czy te chęci i propozycje mogą być zrealizowane, czy to kolejny chwyt wyborczy?

Łomżyński certyfikat

nie, 18 marca 2007 22:17

Kilka miesięcy temu, tuż przed wyborami w październiku 2006 roku włodarze naszego miasta chwalili się kolejnym trofeum. Wówczas Łomża „zdobyła” tytuł „Gmina Fair Play” 2006 Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Zdobyła, to za dużo powiedziane, bo tak naprawdę miasto zapłaciło za ten tytuł.

Dura lex, sed lex?

cz, 22 lutego 2007 13:56

Czy każde uchybienie dotyczące oświadczenia majątkowego rodzi skutek wygaśnięcia mandatu radnego, wójta, burmistrza lub prezydenta? Jeśli tak, to dlaczego większość radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów w Polsce nadal pełni swoje funkcje?

Mądralowanie na ekranie

nie, 04 lutego 2007 20:40

Po co są fora internetowe? Czy to nowy sposób na rozładowanie energii, czy może sposób na bezkarne obrażanie i krytykowanie innych? A co by było gdyby fora były wirtualnym klubem, w którym można by zmieniać nasze miasto?

355 zaradnych mrówek

Foto: 355 zaradnych mrówek
cz, 21 grudnia 2006 07:22

Gdzie są ci, którzy jeszcze kilkanaście tygodni temu mieli pomysły na rozwój miasta? Gdzie podziały się te wspaniałe plany? Wczoraj i dziś, spotykają się - tylko po co?

Dlaczego nie w pierwszym podejściu

cz, 07 grudnia 2006 06:14

Obraz samorządowej kampanii wyborczej w Łomży nie zaskoczył chyba nikogo. Jedynie kandydaci, zarówno ci niedoszli jak i ci, którzy zostali wybrani mogą być rozgoryczeni słabym poparciem.

Kto powinien wygrać wybory?

pt, 24 listopada 2006 13:42

Zastanawiasz się, czy brać udział w wyborach? Jeśli wiesz na kogo głosować to znaczy, że któryś z panów był wystarczająco przekonujący i Ciebie przekonał. Może być też tak, że jeden z nich był tym kandydatem, który sprawił wrażenie mniej konkretnego i właśnie dlatego Twój głos oddasz dla jego oponenta. Kto to będzie?

Ełkaesopomagaczowstrzymywacz

Foto: Ełkaesopomagaczowstrzymywacz
wt, 21 listopada 2006 21:54

Wydawało się, że wszystko jest w porządku. Sukces za sukcesem. Drużyna cały czas się rozwijała i widać było jak każda strzelona bramka dodawała skrzydeł zarówno piłkarzom, jak i trenerowi. Szybko jednak okazało się, że bramki strzelają także naszym, i nasi też je strzelali. A strzelali nie tylko na meczach.

Wyciągnięte z szafy - Łomża na mapie, czyli jak się reklamuje nasze miasto

wt, 10 października 2006 14:22

Zbieg okoliczności, przypadek, a może niedoświadczenie wydawców. Dwie firmy w tym samym czasie w Łomży wydają "promocyjne" plany miasta. Jedno wydawnictwo z Łomży, drugie wydawnictwo z Bielsko-Białej. I tak przypomniało mi się, jak kiedyś oglądając podobny "promocyjny" plan spisałem uwagi na jego temat. Po przeczytaniu tekstu polecam zapoznanie się z obecnie wydanymi planami miasta Łomża.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · »
 
- -
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę