Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 września 2021 napisz DONOS@

Można czy nie można?

Chyba nikt by nie chciał, żeby wprowadzono prawo które pozwoli na to, by to sąsiedzi decydowali o tym na co mamy wydawać zarobione pieniądze. Moi znajomi wiedzą, że o sprawach podatkowych i ustrojowych zawsze mówię to samo: „a jak głosowałeś i co robiłeś, by ustalający prawo robili to tak jak Ty tego chcesz”? Bo to jest tak, że prawo w mieście i w naszym państwie ustalają „wybrańcy”, których wskazujemy my. A za tych, którzy nie wybierają, decydują ich sąsiedzi.

Fot. Jacek Babiel
Fot. Jacek Babiel
Fot. Jacek Babiel
Fot. Jacek Babiel
Fot. Jacek Babiel
Fot. Jacek Babiel
Fot. Jacek Babiel
Fot. Jacek Babiel
Fot. Jacek Babiel
Fot. Jacek Babiel

O aborcji pisałem już kilka razy. To był zawsze dla polityków temat modny zwłaszcza wtedy, kiedy było wiadomo, że nie uda się zrobić nic z tym tematem, tzn. bez względu na ilość dyskusji wiadomo do tej pory było, że nie ma większości w Sejmie by coś zmienić. Tym razem jest inaczej.

„Za”, „przeciw”, „wstrzymuję się”

Te zdjęcia zrobiłem jesienią 2005 roku. Wtedy do Łomży przyjechała kontrowersyjna wystawa, która później pokazywana była też w wielu innych miastach. Od tamtego czasu za każdym razem kiedy słyszałem słowo „aborcja” widziałem te obrazy.

Władza decyduje o tym co możesz, a czego nie możesz. Zatem jeśli nie podoba Ci się to co uchwala władza jako obowiązujące prawo, to przypomnij sobie co robiłeś ostatnio kiedy były wybory. I nie jest to tylko pytanie o to na kogo głosowałeś.

Bojkot
Pytanie dotyczy tego co robiłeś by ci – których chciałeś widzieć jako rządzących i uchwalających prawo dla Ciebie i Twojej rodziny – rzeczywiście wygrali? Demokracja to system, który daje uprawnienia większości. A ci którzy zostają w domu w dniu wyborów mogą być tą większością, dzięki której jakaś mniejszość wygrywa wybory. Dopóki się to nie zmieni, będzie tak jak jest. Ci, którzy po wyborach mają większość w Sejmie, decydują o podatkach, telewizji ale i o aborcji.

 

Jacek Babiel
pon, 03 października 2016 22:28
Data ostatniej edycji: pon, 03 października 2016 23:07:15

 
- -
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę