Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Obraz Jezusa Miłosiernego z łomżyńskiego sanktuarium nawiedzi wszystkie parafie decezji

Główne zdjęcie
przenoszenie obrazu z dolnego kościoła do górnego

Wieczorną Mszą świętą koncelebrowaną m.in. przez trzech biskupów w z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży rozpoczęły się uroczystości związane z Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Według objawień św. siostry Faustyny Kowalskiej ustanowienia tego święta żądał sam Pan Jezus. W niedzielę Obrazu Jezusa Miłosiernego z tego sanktuarium rozpocznie peregrynację po diecezji łomżyńskiej. To jeden z elementów przygotowania Kościoła Łomżyńskiego do Jubileuszu 1000- lecia męczeńskiej śmierci św. Brunona, który przyniósł tu chrześcijaństwo.


Wieczorna Msza święta zapoczątkowała uroczystości związane z Niedzielą Miłosierdzia Bożego, dniem odpustowym w łomżyńskim sankturium. Modlitwom przewodniczył Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek, a wokół ołtarza zebrało się kilkudziesięciu kapłanów w tym biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski i biskup senior Tadeusz Zawistowski.  
Przez całą noc przy Obrazie Miłosiernego Jezusa będzie trwało czuwanie wiernych, a jutro po uroczystej sumie Obraz zostanie przewieziony do Wyszkowa, skąd rozpocznie wędrówkę po wszystkich parafiach diecezji. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży będzie nawiedzał parafie diecezji łomżyńskiej do końca września. Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego po diecezji łomżyńskiej zakończy się 29 września.

Obraz Jezusa Miłosiernego do kościoła Miłosierdzia Bożego w Łomży przywiózł z Warszawy w 1982 r. ówczesny biskup łomżyński, Mikołaj Sasinowski. Poświęcenia obrazu biskup dokonał 21 czerwca 1982 roku. Jak podają kościelne źródła, autorką kopii jest pani Sasinowicz. Do 1991 roku obraz znajdował się w drewnianej kaplicy. Pewnej nocy wybuchł tam pożar, który strawił całą kaplicę. Ogień szedł dołem i gdy doszedł do tymczasowego ołtarza, w którym był obraz, nagle zgasł. To zjawisko uznano za nadzwyczajne. Według relacji proboszczów parafii, ks. Radzisława Ambroziaka i ks. Jerzego Abramowicza, wierni doznali wiele łask od Chrystusa Miłosiernego. 11 kwietnia 1999 r. biskup łomżyński Stanisław Stefanek ustanowił kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży sanktuarium.
Foto: przenoszenie obrazu z dolnego kościoła do górnego
Foto: autor fotografii wystawy Grzegorz Bednarkow
Foto: prezentacja wystawy w kościele górnym Miłosierdzia Bożego
Foto: prezentacja wystawy w kościele górnym Miłosierdzia Bożego
Foto: Haiko Einecke - pracownik Muzeum -Zamku w Kwerfurcie - przybliżał miejsce życia św. Brunona
Foto: bp Tadeusz Bronakowski ogląda wystawę: Brunonowe dziedzictwo-architektura romańska ziem rodzinnych grafów z Kwerfurtu
Foto: bp. Stanisław Stefanek otwierający wystawę Brunonowe dziedzictwo-architektura romańska ziem rodzinnych grafów z Kwerfurtu
Foto: wystawę można oglądać w górnym kościele
Foto: wystawę można oglądać w górnym kościele
Foto: przenoszenie obrazu z dolnego kościoła do górnego
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę